Białko – podstawowe składniki suplementów wspomagających budowę mięśni

Suplementy budowy mięśni są pomocne w uzyskaniu masy mięśniowej i pozwalają budować swoje ciało szybciej niż bez jego użycia. Te suplementy są zasadniczo dla kulturystyki i korzystać z suplementów diety.

Suplementy te składają się z różnych rzeczy, takich jak białko serwatki, witaminy, monohydrat kreatyny itp.Większość kulturystów przyjmuje sproszkowane białko składające się z niezbędnych elementów budulca dla mięśni. To sproszkowane białko jest następnie mieszane z wodą i jest często dostępne na rynku jako forma budyniu lub koktajlu. Dietetycy zalecają spożywanie tego proszku przed i po wysiłku fizycznym lub można go nawet przyjąć zamiast posiłku. Logika spożywania białka jest taka, że pozwala organizmowi efektywnie rosnąć i pomaga w naprawieniu tkanek mięśniowych.

Najczęstszym rodzajem białka jest białko serwatki

Poziom wchłaniania tego białka przez organizm jest bardzo szybki. Składa się z wszystkich aminokwasów o wysokim poziomie, a nawet aminokwasów rozgałęzionych. Posiada również cysteinę, która jest przydatna do syntezy glutationu, który dzięki swoim właściwościom immunosupresyjnym najlepiej zabezpiecza odporność. Białko kazeinowe składa się z najwyższej ilości glutaminy, która jest aminokwasem wspomagającym odbudowę tkanek oraz kasomorfiny, która pomaga w absorpcji aminokwasów w organizmie przez długi czas.

Białko sojowe ma w nich izoflawony, które są rodzajem fitoestrogenu, który zawiera najsłabszą aktywność estrogenową. Również białko jaja białko ma laktozy w nim i jest łatwo dostępne jako produkt mleczarski.

Nawet olej konopny składa się z wysokostrawnych białek, jak również olej konopny jest bogaty w kwasy tłuszczowe

Ale niektórzy eksperci mówią, że koktajl białkowy jest tylko dla tych, którzy nie otrzymują wystarczająco dużo tego w ich regularnej diety inaczej przedawkowanie białek spowoduje biegunkę, przyrost masy ciała i problemy z nerkami.

Białka, które są spożywane są następnie łamane przez organizm w aminokwasy, które są uważane za elementy składowe białek. Aminokwasy te są przechowywane w jelitach i żołądkach. Głównie trzy gałęzie aminokwasów są tam, leucyna i izoleucyna. Każda z nich ma różne zalety i pomaga w procesie biologicznym organizmu. BCAA nie są podobne do innych aminokwasów, które ulegają przemianie materii w mięśniach oraz mają działanie antykataboliczne i anaboliczne na mięśnie. Najczęstszym typem aminokwasów, który jest obficie obecny w organizmie człowieka, jest glutamina.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6521232

Zobacz wpisy na sprawdzoneopinie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *